BİLECİK GİDER TIKANIKLIĞI TESPİTİ VE AÇMA / LAVABO AÇMA
Lavabo gider hatlarında meydana gelmiş olan tıkanıklıklar üstün modern teknolojik aletler kullanılarak ortadan kaldırılır. Bu modern teknolojik aletler kurumsal firmamızın altyapısı altında bulunan kamera görüntü alma ve çelik holezonlu robotlardır. Bu modern teknolojik aletleri kullanmak için uzmanlarımız özel eğitimler alır ve bu eğitimleri sayesinde evinize zarar gelmesine engel olur.Lavabo tıkanıklığı neden oluşur? Lavabo tıkanmasını nasıl önleyebiliriz?

Lavabo tıkanıklığı genellikle kullanımla alakalı hatalardan oluşsa da bazen atık su tesisatının hatalı yapımından kaynaklı tıkanmalar da yaşanabilir. Kullanım esnasında gidere yemek artıkları, çay posası, sebze ve meyvelerdeki toprakları dökmek başlıca tıkanıklık sebepleridir. Buna bir de saç ve ip gibi atıkların kolayca yapışacağı şeyler eklenince tıkanıklık düşünülenden de kötü bir hal alır. Bu saydıklarımıza dikkat ederseniz, lavabo tıkanıklığı yaşamaz, gider borunuz hiçbir şekilde atık tutmaz!
Kurumsal firmamızın dalında uzman ve eğitimli personelleri kullandıkları teknolojik aletler ile evlerinize yardım istediğiniz takdirde gelir ve lavabo gideri açma işlemleri için bu teknolojik aletlerin kurulumunu yapar. Bu kurulumdan sonra lavabo gideri açma işlemlerine başlar ve size sorun yaratan etkenleri ortadan kaldırır. Bu işlemlerde önce lavabo gider hatlarında tıkanıklığa sebebiyet veren madde ve cisimlerin tespit edilmesi vardır. Dalında uzman olan personellerimiz bu madde ve cisimleri tespit etmek için kamera görüntü alma cihazını kullanır.
Lavabo tıkanmasını önlemek için neler yapılmalıdır?

Lavabo tıkanıklığını engellemek, tıkanan lavaboları açmaktan çok daha kolay ve önemlidir. Peki, “Lavabo tıkanmasını önlemek için neler yapılmalıdır?”
  • Lavabo içerisine büyük parçaların kaçmaması için ekstra süzgeç koyun.
  • Lavabonuza 15 günde bir kaynar su ve yağ çözücü dökün, çünkü yağlar zamanla birikir ve donarak büyük bir sıkıntı haline gelir.
  • Mutfak musluğunu su tasarrufu olsun diye kısmayın, eğer kısarsanız su yeterli olmadığı için giderdeki yağlar ve atıklar birikip tıkanmaya sebep olacaktır.
  • Mutfak evyesi içerisinde patates soğan vb. kabuklu sebzeleri soymayın çünkü ne kadar dikkatli de olsanız bu atıklar gider tıkanmalarına neden olacaktır.

Neler söylediler!
«12»